Stroje karnawałowe dla dzieci

0

Kostiumy karnawałowe dla dzieci królują w sklepach w styczniu i lutym. Można odnaleźć w nich bohaterów dziecięcych bajek oraz filmów. Przebrania dla dzieci budzą niekiedy uśmiech, innym razem zniesmaczenie u dorosłych, którzy nie rozumieją niektórych gustów współczesnych przedszkolaków.

Karnawałowe stroje dla dzieci cechuje bogactwo kolorów oraz materiału, z którego są one zrobione. Czasami są to mocne barwy, które niejako krzyczą z wieszaków. Czasami rodzice wypożyczający przebrania zastanawiają się, jak łączyć kolory? Jak to zrobić tak, by wszystko do siebie pasowało? Stroje karnawałowe dla dzieci odzwierciedlają marzenia najmłodszych. Można w nich zobaczyć, kim dzieci chciałyby zostać, w kogo się przeobrazić. Marzenia dziecka stają się kluczem dla tych, którzy produkują ubrania i dokładają wszelkich starań, by karnawał był czasem ich realizacji. Wszak dziecięce bale pamięta się do końca życia.

Wypożyczalnia strojów dla dzieci

Rodzice maluchów zastanawiają się niejednokrotnie, czy lepsze są stroje kupione, uszyte, czy też wypożyczone? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Ponieważ dzieci na ogół przebierają się za konkretną postać tylko raz, a potem już nie chcą, najczęściej stroje karnawałowe dziecięce wypożyczają im rodzice na jedną dobę. Cena za taką usługę jest różna i zależy od rozmiaru kostiumu, materiału z którego został uszyty i jego części składowych. Wiadomo że dużo drożej zapłacimy za stroje balowe dla dzieci, które są nawiązaniem do dawnych epok, niż za skromniutkie ubrania współczesnych postaci z bajek. Dodatkowo trzeba zapłacić za akcesoria do poszczególnych kostiumów: szabla kozacka, szabla ułańska, czy polska szabla husarska pochłoną dodatkowe pieniądze.

Podobnie jak i korona, którą nosi Królowa Śniegu czy księżniczka. Niestety, trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami w momencie, kiedy strój ulegnie zniszczeniu. Podobnie sprawa się ma w momencie, kiedy zostanie on zagubiony. Niejednokrotnie jest tak, że pierwsza strona internetowa, którą przedszkolak przegląda w swoim życiu, to ta, na której jest informacja, jakimi strojami karnawałowymi dysponują poszczególne wypożyczalnie strojów. Są one zrobione z sposób bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze, obok zdjęć znajdują się opisy do strojów, oraz informacja, jaki rozmiar ubrania jest dostępny. Obecnie każda firma, która świadczy usługi dla dzieci (i nie tylko dla nich), musi myśleć o tym, by założyć stronę internetową. Współczesne dzieci są pokoleniem, któremu świat wirtualny jest bardzo bliski. Poruszają się w nim bardzo sprawnie i dlatego warto to wykorzystać, kiedy potrzebujemy do nich dotrzeć. Zresztą przeglądanie stron internetowych z ofertą strojów do wypożyczenia jest dużo wygodniejsze, niż robienie tego w wypożyczalni, w której tłum dzieci z rodzicami pragnie wszystkiego dotknąć i doświadczyć.

Miejsca, w których można wypożyczyć stroje dla dzieci znajdują się najczęściej przy domach kultury albo w centrach zabaw dziecięcych. Dają możliwość przymierzenia kostiumu i dopasowania go do dziecięcych marzeń i potrzeb. Są one najczęściej czynne do późnych godzin wieczorowych tak, by można było zwrócić ten strój w momencie, kiedy skończy się już zabawa. Najczęściej korzystają z takich wypożyczalni przedszkolaki oraz młodsze dzieci szkolne, aczkolwiek w ofercie znajdują się również ubrania dla dorosłych. To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś z rodziców zapragnął udać się na bal w stroju księcia…

Stroje karnawałowe dla dziewczynek

Dziewczynki od najmłodszych lat pragną być księżniczkami czy też królewnami. Dlatego wszelkie bale karnawałowe w przedszkolach obfitują w najróżniejsze korony. Na sali balowej, gdzie tańczą maluchy jest żółto i srebrno. Niektóre pragną wcielić się w różne postacie ze świata muzyki. Jedne są to małe baletnice, które na palcach prezentują różne piruety, natomiast inne ubrane są w stroje wschodnie, które robią wrażenie jakby były przywiezione wprost z krainy Sindbada Żeglarza. Obok nich pojawiają się tańczące elfy, którezachwycają swoją lekkością. Najczęściej ubrane są w różowe stroje z domieszką koloru białego. Pojawiają się także elfy leśne, które najczęściej mają zieloną barwę. Raczej jest to kolor pasteli niż nasyconej zieleni. Małe dziewczynki marzą także o tym, by zostać wróżką. Idąc na przedszkolny bal można mieć różnokolorowe wróżki za darmo. Jedne są ubrane w żółte stroje, inne w czerwone. Pojawiają się także te, ubrane w jasne szaty, które wyglądają tak, jakby przyszły prosto z bajki o Kopciuszku. Można dostrzec też Małą Księżniczkę. Niekiedy na bal przychodzi Calineczka w towarzystwie motyla. Czasami przebierają się też w strój małej Chinki albo Japonki. Wykonany jest on z cienkich, zwiewnych tkanin, które nie mogą przeszkadzać w trakcie tańców. Dzieci podrygują nie tylko z koronami na głowach, ale także z diademami we włosach. Dodają one uroku i pokazują, że tancerka ma strój związany z kulturą Wschodu. U dziewczynek można spotkać również różnego rodzaju toczki na głowie, które czynią z nich księżniczki z zamku. Wiele dziewczynek pragnie wystąpić na balu karnawałowym w stroju zwierzątka. Przedszkolaki lubią być pszczółką albo kotkiem. Ten ostatni strój najczęściej wykonany jest z ciężkiego materiału. Dziewczynki czasami wybierają strój czarownicy, który kontrastuje z wszystkimi księżniczkami. Nastoletnie pannice z przyjemnością wybierają strój hawajski, który wprowadza je w ciepłe klimaty. Niekiedy ubierają się zgodnie z tradycją i są wtedy odziane w strój syrenki, która kusi swoim śpiewem innych uczestników zabawy.

Stroje karnawałowe dla chłopców

Chłopcy pragną zaistnieć na balu jako uosobienie siły. Niekiedy są to sławni rycerze polscy, którzy gotowi są stoczyć walkę z wrogiem. Dzierżą więc w swoich dłoniach miecze oraz szable, które są niezbędne na wszelkie imprezy rycerskie. Obok nich na parkiecie pojawiają się także żołnierze we współczesnych strojach oraz chłopcy ubrani w strój Spidermana. Są oni symbolem siły, która zapewnia sprawowanie władzy nad innymi. Niektórzy preferują strój Indianina, w którym najmocniejszym akcentem są kolorowe pióra. Najszybciej daje się zauważyć w męskim gronie strój pirata, koniecznie takiego, który posiada zasłonięte jedno oko. Oczywiście na parkiecie na balu przedszkolaków pojawia się także strój policjanta, strój strażaka i strój kowboja. Młodsi chłopcy z przyjemnością wybierają strój krasnala, czy strój Myszki Miki, które odzwierciedlają ich miłość do świata bajek Disneya. Ci, którzy są miłośnikami tematyki bożonarodzeniowej ubierają się w strój pastuszka, który najczęściej tańczy na boso. Czasami chłopcy pragną wystąpić w przebraniu Trzech Muszkieterów, którzy ? oprócz olbrzymich kapeluszy na głowie ? dzierżą szable w ręce. Mają oni stroje w kolorze niebieskim i czerwonym, które są znakomicie widoczne w tłumie osób tańczących. Stroje karnawałowe dla dzieci cechuje bogactwo form i kolorów. Niektóre stroje karnawałowe są modne co roku, inne cieszą się tylko przejściową popularnością. W jednym sezonie wiele dzieci ogląda jakąś bajkę i jej bohaterowie są obecni na balach. Są też takie postacie, które nie są związane z jakimś konkretnym filmem, ale mali tancerze lubią bawić się w przebraniu, które je przypomina. To stroje dla dzieci, które nawiązują do postaci kotka czy niedźwiedzia. Często są to małe baletnice, które dają wyraz swojej pasji tanecznej. Bo któraż dziewczynka nie chciałaby być artystką? Bale karnawałowe to także znakomita okazja do zrobienia wspólnych pamiątkowych zdjęć. Co za frajda zobaczyć na zdjęciu swoją klasę w przebraniu! Jedne dziewczynki są przebrane w strój czarownicy, obok nich pojawia się jakiś strój hawajski czy strój syrenki. Prawdziwe bogactwo! Kto z nas nie chciałby spędzić karnawału w takim towarzystwie? Oczywiście nie może zabraknąć męskich akcentów na takim balu. Należy do nich z pewnością strój pirata, strój policjanta, strój strażaka czy strój kowboja. Wszyscy oni tańczą koło siebie, świętując tym samym karnawałowy czas. To prawdziwie kolorowy zawrót głowy!

Małgorzata Żmudzka-Kosała
Podziel się dalej.

O autorze

Dodaj odpowiedź