Okulistyczne wskazania do cesarskiego cięcia

0

Pregna 250 DHA - źródło materiał prasowy

W ostatnim okresie znacząco spadła liczba cesarskich cięć wykonywanych ze wskazań okulistycznych - z pięciu tysięcy do zaledwie kilkuset rocznie.

Powodem są nowe rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, według którego wysoka krótkowzroczność nie jest już bezwzględnym wskazaniem do przeprowadzenia cesarki.

Pogląd, iż poród siłami natury może zaszkodzić ciężarnym z dużą krótkowzrocznością, gdyż skurcze w trakcie porodu wywołują pogłębienie wady wzorku, został obalony w wielu badaniach przeprowadzonych m.in. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

PTG zaleca, iż wskazanie okulistyczne występuje tylko wówczas, gdy lekarz stwierdzi zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce oka – odwarstwienie siatkówki lub zaawansowaną retinopatię.

Kto decyduje o cesarskim cięciu

Ostateczna decyzja w jaki sposób odbędzie się poród, powinna należeć do lekarza prowadzącego ciążę. Pod uwagę należy wziąć opinię okulisty na temat możliwego ryzyka powikłań okulistycznych przy porodzie naturalnym.

Za wysoką krótkowzroczność uważana jest wada wzroku powyżej ? 6 dioprii.

Krótkowzroczność często jest dziedziczona po jednym z rodziców. Dlatego ciężarna powinna dostarczyć w swojej diecie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju wzroku dziecka jeszcze podczas ciąży oraz w czasie karmienia piersią w pierwszym roku życia niemowlęcia.

Takie udokumentowane działanie ma kwas DHA, należący do grupy kwasów omega 3.

Jest to bardzo ważny materiał budulcowy siatkówki oka.

Pregna250 DHA

Aby pokryć zapotrzebowanie na kwasy DHA, kobiety w ciąży powinny spożywać ryby morskie co najmniej dwa razy w tygodniu.

? ?Kwas DHA można dostarczać również dzięki suplementacji odpowiednimi preparatami dla kobiet w ciąży i matek karmiących. W tym celu polecamPregna250 DHA, gdyż zawiera rekomendowaną dawkę tego ważnego składnika. Kwas DHA nie tylko wspomaga rozwój narządu wzroku, ale korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój mózgu maleństwa. ?

? mówi Agata ChodakowskaProduct Manager.

 

Podziel się dalej.

O autorze

Dodaj odpowiedź