Nosidełka dla dzieci

3

nosidelka-dla-dziecka-typu-mei-tai, Flickr, dani0010, licencja CC BY-SA 2.0

Dziś rodzicom jest dużo łatwiej niż kiedyś. Po pierwsze, wszelkie akcesoria i sprzęty niezbędne dla dziecka są powszechnie dostępne. Po drugie, producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań mających ułatwić opiekę nad dzieckiem. Żyjemy w czasach, gdy posiadanie maluszka nie wyklucza jego rodziców z życia. Oni nadal chcą z niego w pełni korzystać,. Chcą pracować, uprawiać sport, zwiedzać świat i chcą to robić rodzinnie.

By ułatwić rodzicom np. górskie wycieczki, spacery po lesie a nawet szybkie zakupy, ?wymyślono? nosidło dla dziecka. Taki niby plecak, w którym mama i tata mogą bezpiecznie nosić swą pociechę jednocześnie mając dwie ręce wolne. Nosidełka turystyczne pozwalają bez przeszkód korzystać z uroków pieszych wycieczek po zabytkowych miastach, wysokogórskich szlakach czy rozległych plażach. Zaś nosidełka dla niemowląt, w których nosi się dziecko z przodu, przydadzą się nawet na co dzień.

Wybierając nosidło dla dziecka trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to dla jak dużych dzieci jest przewidziane. Nie wszystkie bowiem nadają się dla kilkumiesięcznych niemowląt. Tak samo nie każdy model będzie odpowiedni dla dwulatka. Wybierając nosidło trzeba zwrócić uwagę na to czy jest ono bezpieczne? Czy wszystko wykończone jest tak by nie stwarzać zagrożenia dla dziecka? Czy pasy i zapięcia są mocne i odpowiednio zabezpieczone przed odpięciem lub oberwanie? Nosidło musi być wygodne. Komfort należy się tak samo maluszkowi jak i osobie, która będzie je nosić. Bardzo ważne jest by konstrukcja nosidła nie obciążała m.in. kręgosłupa maleństwa. Przy wyborze nosidła nie należy kierować się wyłącznie ceną i estetyką. Nim dokona się zakupu, warto jest sprawdzić, jakie opinie o nim mają jego użytkownicy. Warto popytać i poszperać w Internecie.

Według rankingu przeprowadzonego przez serwis internetowy Skąpiec.pl, najczęściej wybieranym przez jego użytkowników nosidłem było nosidełko turystyczne Deuter Kid Comfort III. Wśród nosidełek noszonych z przodu (a nie na plecach), w których dziecko może być umieszczane tak tyłem jak i przodem do rodzica, prym wiedzie Baby Bjorn Comfort. Choć trzecie pod względem popularności na Skąpiec.pl jest Tufi nosidlo stelażowe, szóste Lascal a dziewiąte Red Castle Front Baby Carrier, to jednak śmiało można powiedzieć, że Deuter i Baby Bjorn są najpopularniejsze.

Podziel się dalej.

O autorze

3 komentarzy

 1. Nosidełko to świetna sprawa!
  Nosimy dzieci już ładnych parę lat i nie dam się przekonać że lepsza będzie chusta :)
  Posiadamy małe nosidełko ze wzmocnieniem na kręgosłup – dla niemowląt do 12kg (wcześniej mieliśmy inne, ze zwykłymi szelkami, ale bardzo obciążały ramiona jak dzieci podrosły). Od długiego czasu mamy również dwa duże nosidła (kupione rok po roku, jak dzieci do nich dorastały) na wyprawy w trudnym terenie zbyt długie dla małych nóżek.
  Zgadzam się, że firma babybjorn ma dobre opinie i doświadczenie w produkcji nosideł. Są solidnie wykonane, wygodne dla dziecka i rodzica, mają miękki materiał i łatwo się piorą. Są jednak bardzo drogie, i akcesoria do nich również kosztują dużo.
  Jeśli chodzi o nosidła turystyczne to Deuter w ogóle zabija ceną. I moim zdaniem ich jakość nie jest współmierna do ceny. Jest wiele solidnych nosideł innych firm które nie są tak drogie a posiadają większość tych samych funkcji. Owszem są łatwe do kupienia, bo sprzedają je sklepy decathlon, ale to nie znaczy ze są najpopularniejsze.

  Ten ranking to trochę tendencyjny chyba był ;) bo są w nim 4 nosidła turystyczne w tym 3 deutera :D A my od paru lat sporo podróżujemy i wcale nie spotykamy rodziców noszących akurat w nich…

 2. Są to najpopularniejsze produkty wśród użytkowników Skąpca – czyli produkty, które są najczęściej szukane/oglądane/odwiedzane.

 3. Ja uzywałam nosidelka baby bjorn i szczerze polecam!!! bezpieczne, i wygodne :) dla obojga, dziecka i rodziców ;)

Dodaj odpowiedź