Modne kolory ścian do kuchni

0

Farba Dekoral Łazienka & Kuchnia

Lato to często okres, w którym rozpoczynamy barwne metamorfozy naszych mieszkań. W jaki sposób odmienić kuchnię, wprowadzając do niej iście letni klimat? Wystarczy zaprosić kolory do wnętrza. W tym roku trend na żywe i radosne barwy wyraźnie się umacnia: Soczyste, pełne optymizmu barwy to prawdziwy hit sezonu. Znajdziemy je jednak nie tylko w salonach, ale również w kuchniach oraz jadalniach. Bardzo ciekawe kolory to m.in. limonka, turkus czy amarantus, wnoszące wraz sobą do wnętrza mnóstwo świeżości oraz humoru – warto więc w tym roku odważyć się na kolorystyczny eksperyment. Jego efekty na pewno mile nas zaskoczą - mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Jakie kolory do kuchni

W paletach nowoczesnych farb znajdziemy ogromny wybór pięknych i inspirujących kolorów. Możemy je wprowadzać do wnętrza pojedynczo, tworząc wyraźne, monochromatyczne aranżacje. Zdecydowanie jednak lepiej wykorzystać dwa lub trzy kolory, aby stworzyć naprawdę oryginalna aranżację.

Bardzo ciekawą i modną propozycją będzie połączenie dwóch odcieni zieleni o różnym charakterze. Dobrze prezentować się będzie w towarzystwie chromowanych oraz marmurowych mebli i blatów. Ponadto świetnie wkomponują się w to zestawienie jaskrawozielone dodatki.

materiał prasowy - Farba Dekoral Łazienka & Kuchnia

Kolejnym intrygującym pomysłem na wykorzystanie zieleni jest rozświetlenie ciemnej kuchni w kolorze ziarnka kawy za pomocą orzeźwiającej limonki.

Farba Dekoral Łazienka & Kuchnia - prasa

Lodowy błękit wspaniale będzie się z kolei prezentować w zestawieniu z  turkusem, przywołując na myśl klimat gorących, letnich plaż.

W tym wypadku idealne dopełnienie będą stanowić kontrastujące dodatki w kolorze bieli i żywych błękitów oraz naturalne drewno.

źródło - materiał prasowy Farba Dekoral Łazienka & Kuchnia

Miłośnicy słodkich, pogodnych wnętrz powinni wybrać np. pełen radości kolor bananowy i połączyć go spokojną szarością lub morelową pastelą.

Dzięki temu kompozycja będzie sprawiać wrażenie bardzo lekkiej i pogodnej.

Dla bardziej odważnych firma Dekoral proponuje ognistą czerwień. Barwa inspirowana klimatem południa Europy sprawi, że niepozorna kuchnia nabierze temperamentu. Ze względu na wyjątkowo wyrazisty charakter koloru, najlepiej skomponować go ze spokojniejszą barwą taką, jak np. lilia wodna.

Farba Dekoral Łazienka & Kuchnia - materiał prasowy

Nie zapominajmy jednak, że przy takich aranżacjach ważny jest umiar w kolorystycznym doborze dodatków. W myśl zasady „co za dużo, to nie zdrowo” powinniśmy ograniczać ich ilość i nie stosować zbyt wielu kontrastów. Dzięki temu unikniemy wrażenia przytłoczenia a barwna aranżacja będzie wspaniale ożywiać nasza kuchnię lub jadalnię.

Jaka farba do kuchni

Podczas wybierania farby powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na kolory, ale również na rodzaj farby. Farba do kuchni powinna być przede wszystkim odporna wilgoć oraz działanie mikroorganizmów. W pomieszczeniach takich jak kuchnie, jadalnie i łazienki jest to szczególnie ważne, ponieważ są one narażone na podwyższoną zawartość pary wodnej w powietrzu, co z kolei sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.

Właściwym wyborem będzie więc emulsja lateksowa (np. Dekoral Łazienka & Kuchnia). Dobra farba powinna ponadto być odporna na szorowanie i zmywanie na mokro (najlepiej, aby miała I klasę odporności na szorowanie wg normy PN-EN 13300). Dzięki temu nie straszne nam będą nawet trudne plamy z tłuszczów, kawy lub detergentów. Nie zapominajmy też o zapewnieniu prawidłowego oddychania ścian – emulsja musi tworzyć paroprzepuszczalną powłokę.

 
dekoral.pl

Podziel się dalej.

O autorze

Dodaj odpowiedź