Jaki śpiwór do wózka

0

W momencie, gdy robi się zimno rodzice zadają sobie pytanie, co zrobić, by małe dziecko, które przebywa w wózku nie zaznało chłodu. Zastanawiają się, jaki śpiwór do wózka włożyć, kiedy nastają grudniowe dni. Inny problem to kwestia, co zrobić, by śpiworek zapewnił komfort spacerowania. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wózek niewielkiego rozmiaru, to należy się zainteresować, jaki najmniejszy śpiwór nadaje się, by go włożyć do środka. Wszak dobry śpiwór to nie tylko ten, który znakomicie grzeje, ale również taki, który jest łatwy w użyciu i poręczny. Ciepły śpiwór pozwala na odbywanie z dzieckiem długich spacerów w okresie mrozów. Wszak maluch potrzebuje przebywania na zewnątrz, także wtedy, gdy są niskie temperatury. Eksperci uważają, że trzeba spacerować z dzieckiem około dwóch godzin dziennie. Bez względu na pogodę. I dlatego tak ważne jest rozstrzygnięcie kwestii, jaki śpiworek do wózka będzie najlepszy.

śpiwór do wózka, flickr by deanwissing, licencja CC BY 2.0 SA

Jaki śpiwór

Śpiwory wykonuje się z różnych materiałów. Ich główne zadanie to dostarczanie ciepła. Dużą popularnością cieszy się owcza wełna, która ma znakomite właściwości termiczne. Nie jest to ” niestety” produkt antyalergiczny, bowiem wiele osób jest uczulonych na ten naturalny surowiec. Najczęściej jest to wełna 100%. Innym rodzajem śpiworów są te, wykonane z polaru. Produkcja polaru cieszy się dużą popularnością. Jest on miły w dotyku i bardzo ciepły. Znajduje zastosowanie w powstawaniu odzieży dla dorosłych oraz jako materiał ocieplający – np. czapki czy kurtki. Stąd jego rosnąca popularność. Niektóre śpiwory są przeznaczone do stosowania w wózkach głębokich oraz spacerowych. Niekiedy mogą to być polary wielofunkcyjne, dopinane, które nadają się, by być używane zarówno do fotelika, jak i do wózka oraz do sanek. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu polar ma szansę być wszechstronnie wykorzystywany. Niekiedy do wózka stosuje się śpiwory z bawełny, która też jest materiałem miękkim w dotyku i dostarczającym wiele ciepła. Bez względu na rodzaj materiału, który ociepla śpiwór może on mieć różnoraką kolorystykę, która znakomicie komponuje się z miejscem, w którym maluch sypia. Czasami może ona mieć taki sam kolor jak pościel do wózka albo pałąk do wózka.

Zarówno śpiworki do wózka, jak i parasolki do wózka winny pasować kolorystycznie do jego obudowy. W razie gdyby zima okazała się być nadzwyczaj mroźną, warto zaopatrzyć się także w kocyk do wózka, który dostarczy dziecku dodatkowej porcji ciepła. Pościel do wózka dziecięcego może mieć różnorodną kolorystykę i wzornictwo. Często są to postacie ze znanych bajek albo jakieś rysunki roślin czy też zwierząt. Niekiedy może on posłużyć jako wkładka do wózka, która ociepli go od spodu. Należy na niego nałożyć śpiworek. Warto też pomyśleć o tym, jak będziemy przemieszczać malucha w momencie, kiedy spadnie śnieg.

Wówczas z pewnością przydadzą się sanki ze śpiworem. W zimie może się okazać, że chodniki będą nieprzejezdne z powodu znacznych opadów i lepiej pomyśleć zawczasu, jak się poruszać. Jeśli odpowiednio je ocieplimy, to sanki z pchaczem mogą być znakomitym środkiem transportu, który pokona wszelkie niedogodności związane z porą roku. Oczywiście ? jeśli już mowa o poruszaniu się w czasie opadów śniegu ? najlepiej, by przy wózku znajdowała się torba do wózka dziecięcego. Umożliwi ona schowanie wielu niezbędnych w trakcie spacerów przedmiotów. Oprócz kocyka i śpiwora, winien znaleźć się tam także termos dla dzieci, który umożliwi podawanie maluchowi ciepłego napoju na dworze.

Śpiworki do wózka spacerowego

Zimą używa się w wózkach różnego rodzaju okrycia. Śpiwór dla dziecka winien posiadać certyfikat bezpieczeństwa produktu i wyrobu, który da rodzicom gwarancję, że rzecz, którą zakupili dziecku, spełnia standardy jakości. Jest to bardzo ważne, bo gwarantuje, że niemowlak będzie miał bezpieczny transport, bez względu na to, czy będzie to wyjazd na odległą trasę, czy też do najbliższego sklepu. Spośród śpiworków na uwagę zasługują wielofunkcyjne, które mogą być wykorzystywane nie tylko do wózków, ale też do innych środków transportu. Często są one robione z wełny, która jest materiałem cechującym się doskonałą izolacją cieplną. Wełna pozwala także na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, dzięki czemu jesteśmy znacznie mniej skazani na przeziębianie się.

Innym jej walorem jest to, że posiada ona dużą higroskopijność oraz jest dźwiękochłonna. Nadaje też wnętrzu wózka miły i bardzo przytulny klimat. Istotną jej zaletą jest to, że jest ona odporna na zabrudzenia, o które nie jest trudno w momencie, kiedy stykają się z materiałem najmłodsi członkowie rodziny.

Niestety, kupując śpiwór z tego materiału, trzeba się liczyć z tym, że z czasem się on sfilcuje. Takie śpiworki, które kupujemy do wózka, winny mieć również miejsce na zapięcie do fotelika i nie tylko. Śpiworek dla małego dziecka składa się najczęściej z warstwy zewnętrznej, która jest wykonana z materiału, który nie przepuszcza chłodu, ani też wilgoci. Natomiast warstwę wewnętrzną stanowi, wspomniana już, wełna albo też inny rodzaj ocieplenia. Może to być np. polar, który jest bardzo miękki i jednocześnie ma mniejsze właściwości alergiczne, aniżeli produkty pochodzenia zwierzęcego. Te mogą wywoływać alergiczny katar, alergiczne zapalenie spojówek czy też alergiczny kaszel. Wszystkie te objawy mogą występować z większym lub mniejszym natężeniem, w zależności od poziomu wrażliwości dziecka na alergen. Wszak w wózku również musimy zwracać uwagę na to, by dziecko było zainstalowane bezpiecznie. Ważne są tzw. pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. W górnej części takiego śpiworka najczęściej montowany jest zaczep, który zapobiega zsuwaniu się z oparcia wózka. Jest to niezwykle istotne, gdy jest ono w pozycji pionowej. Dobrze, by śpiwór był także wyposażony w zamek błyskawiczny. Dzięki niemu możemy dziecko szybko włożyć do jego środka.

Znacznie bardziej kłopotliwe są guziki, których obsługa zajmuje dużo więcej czasu. Niektóre śpiworki dla niemowląt są przedłużane o kilka cm, co znacznie wydłuża czas, użytkowania go przez naszego malucha. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie, jako że dzieci szybko rosną i czasami dobrze mieć wokół nich przedmioty, które wzrastają razem z nimi. Pozwoli to na dużą oszczędność pieniędzy z budżetu domowego.

Pościel do wózka dziecięcego

Śpiworek jest tylko jednym z elementów wyposażenia wózka. Oprócz niego znajduje się w nim poduszka dziecięca. Wszelka pościel dla niemowląt posiada bogate wzornictwo i najczęściej jasną kolorystykę. Ważną funkcję pełni także kocyk dla dziecka, który można dać zarówno pod śpiwór, jak i na niego. Najlepiej, by był on wykonany ze sztucznego surowca, bo dzięki temu zapobiegniemy niekorzystnemu oddziaływaniu na małego alergika. Pokoje dziecięce po zimowym spacerze pełne są różnorakiego wyposażenia z wózka. Okazuje się wtedy, jak mało mamy miejsca? Jakby nie patrzeć, pościel dziecięca musi być dobrze dobrana. A kwestia, jaki śpiwór do wózka, może rozstrzygnąć o naszym funkcjonowaniu z małym dzieckiem w okresie zimy. Najlepiej zadbać o to, by w łóżeczku czy też w wózku, była pościel antyalergiczna, która umożliwi komfortowe i zdrowe spanie. Do wózka trzeba włożyć też wygodną poduszkę, która pozwoli dziecku na wygodne spanie.

Pościel do wózka winna kolorystycznie nawiązywać do jego obicia. Śpiworki do wózka są niejednokrotnie miejscem, w którym maluch spędza znaczną część czasu. Czasami używa się śpiworku do wózka, a czasami do fotelika samochodowego. Niekiedy środkiem transportu w okresie zimy stają się sanki i najlepiej, by były to sanki ze śpiworem. Wszelkie przedmioty z najbliższego otoczenia dziecka winny spełniać standardy jakości. Wszak bezpieczny transport to podstawa egzystencji z współczesnymi, mobilnymi dziećmi. Podstawowym wyposażeniem, które powinny mieć śpiworki dla niemowląt, jest zamek błyskawiczny. Daje on szansę zabieganym rodzicom na szybkie uporanie się z rozebraniem dziecka. Wszak zima to okres, kiedy ubieranie i rozbieranie malucha zajmuje znaczną część czasu rodzica. Musi ono przebiegać szybko i bardzo sprawnie. Często jest to szybkie przekładanie dziecka z samochodu do wózka. Jeden wielofunkcyjny śpiwór pozwoli uczynić taki manewr bez większych problemów. W ten sposób możemy zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Jego sprawne funkcjonowanie może uratować nas przed wieloma trudnymi sytuacjami.

Małgorzata Żmudzka-Kosała
Podziel się dalej.

O autorze

Dodaj odpowiedź