Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedszkole 2014/2015?

• Please log in to reply
42 odpowiedzi w tym wątku

#1 OFFLINE   e-mamusia

e-mamusia

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 29 grudzień 2013 - 00:24

Czy ktoś orientuje się jak przebiega cały proces wybierania przedszkola,składania podań,oczekiwania na wyniki,pierwszy dzień itd.itd.W 2014 czeka mnie właśnie posłanie dziecka do przedszkola ale najnormalniej w świecie NIE WIEM ZA CO MAM SIĘ ZABRAĆ!
Pomóżcie!

#2 OFFLINE   patusia23

patusia23

Moderator

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7366 Postów:
  • LokalizacjaBrzeg

Napisany 29 grudzień 2013 - 10:19

Przede wszystkim musisz najpierw wybrać przedszkole,a później podejść do wybranego przedszkola i powinny być informacje jak przebiega całą rekrutacja.

U Mnie w mieście również przez internet odbywa się rekrutacja.

Moje dwie diabliczki  Natala 13.11.1999r. i Zuza 28.09.2007r.

#3 OFFLINE   Manna

Manna

Entuzjasta

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPip
  • 171 Postów:
  • LokalizacjaSzczecin

Napisany 29 grudzień 2013 - 16:22

oj mnie też to czeka...na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze dobrego przedszkola publicznego??Jaka byłaby Wasza GOLD TOP 10??

#4 OFFLINE   beata_78

beata_78

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:
  • LokalizacjaMikołów

Napisany 11 luty 2014 - 11:41

Z doświadczenia to nabór do przedszkoli rozpoczyna się najczęściej w m-cu marcu. W wybranym przedszkolu idzie się po karty do zapisu i jest ileś tam dni na jej złozenie. Potem trzeba czekać z dobry miesiąc czy dziecko się dostanie czy jest ew. na liście rezerwowej. A co do wyboru najlepszego przedszkola - to kiedys jeszcze można było się kierować jakie dzieci zajęcia dodatkowe mają ale wiadomo ze wszystko jej ukrócone do minimum i w zasadzie to prywatne przedszkola teraz są najatrakcyjniejsze (oczywiscie nie pod względem ceny). W moim mieście do tej pory kryteria przyjmowania dzieci były następujace: dzieci z rodzin patologicznych i mops-u, dzieci rodziców samotnie wychowujących, potem dzieci obojga rodziców pracujacych i na koniec cała reszta. Od przyszłego roku ma się to zmienić ale w jakim kierunku pójdą to nie wiadomo.

Jak dziecko się dostanie do przedszkola to jest takie dzień otwarty gdzie można przyjśc z maluchem zeby zobaczył jak to wszystko od środka wygląda. A pierwszy dzień?? no cóż: szukamy swojej szafeczki, przebieramy kapcie i panie wskazują sale każdej pociesze. Oczywiscie czasem sa płacze ale to kwestia adaptacji dziecka z otoczeniem:)

w każdym razie życzę powodzenia:)

Dwa szczęścia:

Agusia: 09.06.2009        Krzyś: 06.02.2012

#5 OFFLINE   Olikajka

Olikajka

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 611 Postów:
  • LokalizacjaŚląsk

Napisany 11 luty 2014 - 13:57

Rzeczywiście ważne są kryteria na podstawie których ustalana jest kolejność przyjmowania dzieci. No i poprawnie wypełniony wniosek, załączniki dokumentujące spełnianie któregokolwiek lub kilku w.w kryteriów. Niekiedy liczy się też kolejność zgłoszenia, bo wtedy jak jest np. 10 rodziców spełniających kryterium nr 3 to wtedy pierwszeństwo wśród nich mają ci, którzy wcześniej złożyli podanie.

#6 OFFLINE   karolajnaa

karolajnaa

Pasjonat

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPip
  • 201 Postów:
  • LokalizacjaKraina Żubra

Napisany 13 luty 2014 - 08:58

Podbijam temat, bom również zielona, a chętnie podeślę córę do przedszkola. Orientowałam się w opcjach prywatnych i czesne kładzie mnie na łopatki... W samorządowych wiele miejsc jest już zaklepana po znajomości i martwię się, że ostatecznie córka zostanie w domu :( 

Pisałyście o kryteriach do samorządowego. Jeśli tylko jedno z rodziców pracuje to dziecko ma większe szanse dostania miejsca? Czy coś źle zrozumiałam?

Luźne zapiski młodej mamy, czyli Mama na pełnym etacie  :D

od-naszego-slubu-minelo-juz.png

uiklm6k5yp4zrh9f.png

1usakrhmlklr839a.png

ug37vcqgndlwdu3b.png

#7 OFFLINE   beata_78

beata_78

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:
  • LokalizacjaMikołów

Napisany 13 luty 2014 - 09:03

Karolajnaa jak tylko jeden rodzic pracujący to jesteście w kryteriach jako jedni z ostatnich brani pod uwagę do przyjęcia do p-la niestety.

Dwa szczęścia:

#8 OFFLINE   Olikajka

Olikajka

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 611 Postów:
  • LokalizacjaŚląsk

Napisany 13 luty 2014 - 09:23

Niestety beata_78 ma rację. Jeśli jedno z rodziców pracuje, a drugie nie, to wtedy szanse bardzo maleją... Chętnych jest tak dużo, że dziecko takich rodziców praktycznie odpada w przedbiegach. Zostają tylko przedszkola prywatne albo niania... Są jeszcze takie punkty przedszkolne, ale nie wiem na jakich zasadach to działa? To chyba coś podobnego do przedszkoli, tylko że prowadzone przez osoby prywatne. Nie wiem dokładnie.

#9 OFFLINE   frania

frania

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • 12496 Postów:

Napisany 13 luty 2014 - 09:31

Dokładnie tak, jeden rodzin niepracujący to małe szanse na dostanie się dziecka do pkola.

W tym roku zmieniły się główne kryteria, te na które gminy nie mają wpływu.

http://www.oswiata.a...-okresla-ustawa

Na przykład u nas, w Krk dodatkowo punktowane jest płacenie podatków w gminie czy uczęszczanie dziecka do żłobka samorządowego.

Nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce, ale policja ma weryfikować fikcyjne "samotne matki", czyli rodziców żyjących w nieformalnych związkach i wykorzystujących ten fakt przy rekrutacji.

W Krakowie co roku do przedszkoli nie dostaje się ok. 2 tys. dzieci.

Mama dwóch Niuń dziewczynka.gifŻona Mężablizniaki.gif  Pani Psa piesek2.gif

#10 OFFLINE   frania

frania

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • 12496 Postów:

Napisany 13 luty 2014 - 09:34

U nas już od kilku lat jest rekrutacja elektroniczna. Wypełnia się formularz na stronie, wysyła. Wybiera 3 przedszkola, pierwsze wskazane jest to, na którym nam najbardziej zależy i tam zanosi się jeden wydrukowany i podpisany egzemplarz formularza. Rekrutacja jest w marcu (oczywiście do pkoli samorządowych), wyniki do połowy kwietnia.

#11 OFFLINE   oliant

oliant

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • 3138 Postów:
  • LokalizacjaWarszawa

Napisany 13 luty 2014 - 10:44

http://metromsn.gaze...rzedszkoli.html

Nie wiem jak jest w innych miastach w Warszawie o przyjęciu do przedszkola ma decydować przede wszystkim czy dziecko pochodzi z danej gminy i trudne warunki rodzinne, niepełnosprawność, rodziny wielodzietne, samotne wychowywanie dzieci. Kryterium dochodowe chyba nie jest brane pod uwagę. To jest indywidualna sprawa gminy i burmistrza czy zadecyduje o tym. 

ECUTp2.png

Upgup1.png

#12 OFFLINE   oliant

oliant

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • 3138 Postów:
  • LokalizacjaWarszawa

Napisany 13 luty 2014 - 10:45

Faktycznie mają sprawdzać deklaracje o samotnym wychowywaniu dziecka.

ECUTp2.png

Upgup1.png

#13 OFFLINE   frania

frania

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • 12496 Postów:

Napisany 13 luty 2014 - 15:43

Faktycznie mają sprawdzać deklaracje o samotnym wychowywaniu dziecka.

i bardzo dobrze!

#14 OFFLINE   frania

frania

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • 12496 Postów:

Napisany 13 luty 2014 - 15:44

Oliant, te pierwsze kryteria, które wymieniłaś to te obowiązkowe nałożone przez ustawę. Za nie jest najwięcej punktów. Oprócz tego każda gmina tworzy kryteria dodatkowe.

#15 OFFLINE   karolajnaa

karolajnaa

Pasjonat

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPip
  • 201 Postów:

Napisany 13 luty 2014 - 22:22

A czy podobnie jest ze żłobkami? Bo już po pierwszym rekonesansie widzę, że moja córka do przedszkola się nie załapie z racji wieku. A prywatnych, biorących dwulatki, też można policzyć na palcach jednej ręki (pomijam opłaty).

uiklm6k5yp4zrh9f.png

1usakrhmlklr839a.png

ug37vcqgndlwdu3b.png

#16 OFFLINE   Olikajka

Olikajka

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 611 Postów:
  • LokalizacjaŚląsk

Napisany 13 luty 2014 - 23:08

"Do Żłobka przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci:
1) rodziców pracujących,
2) rodziców uczących się,
3) rodziców samotnie wychowujących dzieci,
4) z rodzin zastępczych,
5) z rodzin wielodzietnych,
6) dzieci niepełnosprawne i wymagające szczególnej opieki.
7. Dzieci nieprzyjęte do Żłobka, w związku z brakiem miejsc, umieszczane są na liście oczekujących na przyjęcie do Żłobka."

Skopiowane ze statutu żłobka, do którego złożyłam wniosek...

W sumie to nie wiem jak to wygląda, ale zaniosłam wnioski, pani dyrektor wzięła je w swe ręce i koniec. Nie dostałam żadnego potwierdzenia, że wpłynęły i teraz się zastanawiam czy nie warto wybrać się tam jeszcze raz po takie potwierdzenie. Chociaż z drugiej strony chcę wierzyć w jej uczciwość.  Nie wiem, przy córce dali mi karteczkę z dniem wpływu wniosku, a tu zero.

#17 OFFLINE   beata_78

beata_78

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:
  • LokalizacjaMikołów

Napisany 14 luty 2014 - 12:22

Karolajnaa ze żłobkami to tak jak pisała Olikajka jak jedno z rodziców niepracujące to nie ma szans na przyjęcie. Zbyt dużo dzieci a za mało miejsc. U nas do żłobka zapisywałam Krzysia jak tylko się urodził pomimo tego ze szedł dopiero jak miał 9 miesięcy. I też musiałam pisać oświadczenie że wracam do pracy po macierzyńskim a potem jeszcze donieść potwierdzenie że pracuję podbite przez pracodawcę.

Dwa szczęścia:

#18 OFFLINE   beata_78

beata_78

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 796 Postów:
  • LokalizacjaMikołów

Napisany 14 luty 2014 - 12:24

u mnie w żłobku nie dawali potwierdzenia złożenia dokumentów tylko trzeba było dzwonić po 2 miesiącach czy dziecko jest przyjęte czy na liście oczekujących. Jak przyjęte to OK a jak na liście oczekujących to im rodzic częściej się przypominał że czeka na miejsce dla dziecka tym była większa szansa na przyjęcie.

Dwa szczęścia:

#19 OFFLINE   Olikajka

Olikajka

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 611 Postów:
  • LokalizacjaŚląsk

Napisany 14 luty 2014 - 12:38

u mnie w żłobku nie dawali potwierdzenia złożenia dokumentów tylko trzeba było dzwonić po 2 miesiącach czy dziecko jest przyjęte czy na liście oczekujących. Jak przyjęte to OK a jak na liście oczekujących to im rodzic częściej się przypominał że czeka na miejsce dla dziecka tym była większa szansa na przyjęcie.

No w sumie, to dyrektorka powiedziała, że lista przyjętych będzie opublikowana na przełomie maja i czerwca br. Pozostaje czekanie i rzeczywiście chyba telefony lub wizyty w żłobku i przypominanie się :) 

#20 OFFLINE   karolajnaa

karolajnaa

Pasjonat

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPip
  • 201 Postów:

Napisany 14 luty 2014 - 22:23

Dziś rozmawiałam z p. dyrektor żłobka poleconego przez koleżankę. No cóż, córki tam nie wezmą, bo z jej rocznika to 200 dzieci czeka. Ale kobita zasugerowała, że jak tylko urodzę i mąż odbierze pesel kolejnej córy, powinnam ją od razu zapisać i może wtedy obie by się dostały po kilku miesiącach, do roku. Czasem to sobie myślę czy nie założyć osiedlowego klubu dziecięcego 1-3... Tylko przeraża mnie kwestia wkładu własnego mimo znacznego dofinansowania...

uiklm6k5yp4zrh9f.png

1usakrhmlklr839a.png

ug37vcqgndlwdu3b.png

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników