Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 Głosów

Kubuś i Przyjaciele - konkurs

konkurs

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
58 odpowiedzi w tym wątku

#1 OFFLINE   Ann

Ann

Gospodyni

• Moderatorzy
  • 11286 Postów:
  • LokalizacjaWarszawa

Napisany 05 marzec 2012 - 00:27

W lutym ukazały się nowe książeczki Wydawnictwa Egmont Kubusiowa Akademia Przyrody

Dodaj obrazek Dodaj obrazek Dodaj obrazek

Proponujemy Wam konkurs, w którym można wygrać jedną z tych nowych książeczek. Co należy zrobić? Trzeba napisać:

Z czym Ci się kojarzy postać Kubusia? Którego z Jego Przyjaciół lubisz najbardziej i dlaczego?
Podziel się z nami swoimi wrażeniami.

Regulamin konkursu

JHppp2.png WD48p2.png

#2 OFFLINE   Julia Bąk Orczykowska

Julia Bąk Orczykowska

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 10:59

Postać Kubusia...hmm, pierwsze skojarzenie? Łakomczuch! Ogromy Łakomczuch z krąglutkim brzuszkiem! Misio, który zrobi wszystko aby zdobyć choć odrobinę pysznego miodku! Wierny, pomarańczowy przyjaciel z bardzo dobrym serduszkiem!
Moją ulubioną postacią z przyjaciół Kubusia jest tygrysek! Skoczny, żywiołowy, wesoły i czasem lekkomyślny tygrysek;-) Zawsze śmieszyła mnie scena kiedy swoimi wygłupami niszczył marchewki biednego królika... Mimo iż był nieuważny to miał wielu przyjaciół ze stumilowego lasu i wszyscy baaardzo go lubili!

#3 OFFLINE   KasiaNajda

KasiaNajda

Rozmowny

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPip
  • 81 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 11:02

Kubuś i wiecznie głodny brzuszek.U mnie w domu od zawsze byli dostępni bohaterowie Kubusia. Najbardziej lubianą postacią był i jest Kubuś,lecz nie można zapominać o innych również bardzo ciekawych postaciach bajki. Moja córka uwielbia tygryska, bo bryka jak on, Moja mama Prosiaczka, wiecznie zamyślonego i bojaźliwego, Królik, i jego pole zawsze przypominają mi jak ważne jest aby mieć coś własnego i jak trzeba o to dbać. Dzięki Kubusiowi wiemy co ważne. Po prostu go kochamy.

#4 OFFLINE   Łucja

Łucja

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 11:15

Kubuś jest jedną z naszych ulubionych bajkowych postaci. Jako, że oglądamy bajki o nim i czytamy mnóstwo książek z Puchatkiem w roli głównej, skojarzeń z nim mamy naprawdę wiele. Pierwszym jest oczywiście- niepohamowany głód i duuuuże ilości miodku:) kolejnym są słynne mruczanki, które tak wpadają w ucho, że często mimowolnie nucę je podczas sprzątania, gotowania i nieraz nawet podczas spaceru(?!) :) Jeszcze jednym z kojarzeniem- trochę zabawnym, jest duży brzuszek, wystający z ciut za malutkiej, czerwonej koszulki :) często moja Zośka ma taki kubusiowy brzuszek, kiedy przesadzi ze smakołykami :) A jeżeli chodzi o przyjaciela, to w sumie każdy z nich ma w sobie coś co do mnie trafia, ale najbardziej sympatycznym jest moim zdaniem Tygrysek. Urzeka mnie jego optymizm, radość i emanująca na wszystkie strony energia. Czasem mu zazdroszczę tych wszystkich cech i chciałabym być tak radosna jak on:) To chyba tyle moich refleksji na temat Kubusia i przyjaciół :) pozdrawiam i życzę miłego dnia :)))) brykam do codziennych obowiązków hih :D

#5 OFFLINE   MrAga38

MrAga38

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 1 Postów:
  • LokalizacjaKalisz

Napisany 05 marzec 2012 - 11:40

Hmmm........Kubuś kojarzy mi się z moim synkiem, który też ciągle jest głodny i ciągle woła: jeść, jeść! Przy tym jest strasznie kochany, tak jak Puchatek, ale przede wszystkim Kubuś kojarzy mi się z beztroskim dzieciństwem, do którego nieraz wracam myślami i tęsknie za tamtymi czasami. W moim domu właściwie jest po trosze każdego ze zwierzątek tej cudownej opowiastki. jest Prosiaczek, który się leka, Tygrysek brykający całymi dniami i przemądrzała Sowa i nawet pracowity Królik. A ja - jak ta mama Kangurzyca staram się wszystko ogarnąć.

#6 OFFLINE   Matigosi

Matigosi

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 11:43

W lutym ukazały się nowe książeczki Wydawnictwa Egmont Kubusiowa Akademia Przyrody

Dodaj obrazek

Proponujemy Wam konkurs, w którym można wygrać jedną z tych nowych książeczek. Co należy zrobić? Trzeba napisać:

Z czym Ci się kojarzy postać Kubusia? Którego z Jego Przyjaciół lubisz najbardziej i dlaczego?
Podziel się z nami swoimi wrażeniami.

Regulamin konkursu

Ogólnie bajka, postać "żółciutkiego misia" zwanego przez mojego synka niespełna dwulatka "DIŚ" . Najpiękniejsze słowa, które po sprzeczce z mężem od niego usłyszałam cyt: - A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść.? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy.? - Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika .

#7 OFFLINE   aneczka_07

aneczka_07

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 11:50

Kubuś przyjaciel Kubuś... zawsze pomocny miś
nigdy w potrzebie przyjaciół nie zostawi
i każdy troche miodu za to zostawi
przez to duży brzuszek ma.

wielki brzuszek wielkie serduszko i dużo miłości
każdemu udziela się dobry humor gdy z kubuśiem w przygodach bierzesz udział.

Naszą ulubioną postacią jest Prosiaczek, chociaż jest taki mały i czasem z wielmoa kompleksami posiada wspaniałych przyjaciół i razem przeżywają wiele przygód.
Lubie stwierdzenie mały ciałem wielki duchem.

#8 OFFLINE   golcia20

golcia20

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 12:04

Z czym kojarzy mi się postać Kubusia Puchatka? Oczywiście do niedawna były to "Przygody Kubusia Puchatka" i każdy z jego bohaterów, którzy bezapelacyjnie! i bez dwóch zdań! podbili serca mojej córci :).
Wszystkie piosenki z tej bajki, wszystkie wyłapywane ulubione fragmenty, które obie już znamy na pamięć, słowem cała ta bajka!
Kubuś zamieszkał z nami i czai się w każdym rogu, Trzy maskotki Kubusie, plecaczek z Kubusiem, Naklejki Kubusia na drzwiach, kubek i talerzyk z jego podobizną, ubranko do spania, lusterko...
Myślałam, że nie będzie możliwe żeby kiedykolwiek uwolnić się od tej bajki :), aż do niedawna... Mała dostała w prezencie nową bajkę, którą pokochała ponownie ;) całym sercem, już oglądała niezliczoną ilość razy, śmiała się w głos, tańczyła, udawała, że śpiewa, były momenty, że była przerażona i wtedy wdrapywała się na mamine kolana... Na koniec nawet obie się popłakałyśmy ze wzruszenia, gdy główni bohaterowie odnaleźli swoje Mamy. A ta bajka to...
"Kubuś i Hefalumpy" :))).
Nic dodać, nic ująć... Dziękuję, pozdrawiam i... R_A_T_U_J_C_I_E!!! Może dla odmiany chociaż poczytamy i pouczymy się z Kubusiem :).

Nikolka ma 4 latka, więc PORY ROKU byłyby dla nas jak marzenie :).

#9 OFFLINE   emilia_s292

emilia_s292

Rozmowny

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPip
  • 66 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 12:40

Kubuś zawsze mi się kojarzy z Kłapouchym, który jest także moją ulubioną postacią z tej bajki. Dlaczego? Może dlatego, że zawsze jest taki smutny, spokojny, wszyscy o nim zapominają albo go poniewierają i jest mi go szkoda bo ten jego pyszczek jest taaaaki słodki. A oczy osiołka są takie rozczulające. I ten jego ogonek, który wiecznie gdzieś się gubi.

#10 OFFLINE   Agnieszka Zienka-Łaga

Agnieszka Zienka-Łaga

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 12:40

Kubuś kojarzy mi się z miłym,pluszowym niedźwiadkiem,który dla słodkiego miodku zrobi wszystko.."małe co nieco" to jego całe życie..zawsze jest gotowy pomóc swoim przyjaciołom :)..ma wielkie serduszko mimo,że jest nieco głupiutki :)..Bardzo sobie ceni przyjaźń każdego z pluszowych bohaterów bajki i zawsze służy pomocą..
To bardzo pozytywna postać bajki,choć ja najbardziej lubię małego prosiaczka..to małe nieporadne zwierzątko bojące się wszystkiego,o wszystko i o wszystkich..przy zwariowanych pomysłach brykającego Tygryska,łakomego Kubusia i wolnego Klapouchego wprowadza nieco zdrowego rozsądku,bo przecież zawsze może się "coś stać"..
Wszyscy bohaterowie są chyba bliscy sercu każdej mamy,bo przecież tak naprawdę nasze dzieci mają "coś" z każdego z bajkowych aktorów..trochę szaleńca..trochę łakomczucha..trochę mądrali..trochę leniuszka..i trochę "wstydnisia" :)..Na szczęście wszystko składa się na idealną całość..każdy z temperamentów przyda się im w borykaniu z życiowymi problemami..z tymi mniejszymi i większymi :)
Bohaterowie bajki na stałe zamieszkały w naszym domu w postaci naklejek na ściany,maskotek i figurek..dzięki nim pokój maluchów nabiera bajkowego klimatu i chętnie w nim spędzają czas..bawią się,zasypiają i z radością się budzą :)..Myślę,że opowieści o przygodach Kubusia bardziej umilą czas i pomogą zasnąć każdemu rozbrykanemu tygryskowi :)
pozdrawiamy serdecznie

#11 OFFLINE   dagoria

dagoria

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 3 Postów:
  • LokalizacjaWarszawa

Napisany 05 marzec 2012 - 12:45

Postać Kubusia Puchatka kojarzy mi się niemalże z jednym... tym, że jako małe dziecko nie przepadałam za bardzo za czytaniem książek, a co za tym idzie czytanie mi tej lektury przypadło mojej mamie. :) Do dziś z uśmiechem na twarzy wspominam te wieczory, kiedy razem przenosiłyśmy się w świat Stumilowego lasu. Uwielbiałam, jak mama próbowała zmieniać głosy, żeby brzmiały jak w bajce (najśmieszniej brzmiał prosiaczek:D), jak leżałyśmy razem i przytulona uważnie jej słuchałam oraz przyglądałam się obrazkom w książce. To była pierwsza i chyba jedyna książka jaką tak dobrze pamiętam z dzieciństwa:) pewnie dzięki mamie:) a może to była zasługa bohaterów kto wie?:)

Odkąd sama zostałam mamą mojemu synkowi nie są obce postacie z tej bajki. Już jako niemowlę był przebierany w strój Tygryska- mojej ulubionej postaci. Razem czytamy, słuchamy Kubusiowych przebojów, zwłaszcza naszego ulubionego "Już zawsze na zawsze"... Ach! Nie mogę się oprzeć takim wiecznie brykającym kociakom. Mój niesforny Jaś najbardziej lubi Klapouchego...ja jednak zawsze będę wierna Tygryskowi. Kocham jego uśmiech na buzi, pogodę ducha, podskakiwanie, za prążki i za to słynne "uhuhu". :)
Baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo cieszylibyśmy się z książeczek:)

Załączone miniaturki

• DSCN1672.JPG

#12 OFFLINE   sylwiaxx16

sylwiaxx16

Rozmowny

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPip
  • 59 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 13:03

Kubuś- przyjaciel nasz kochany,
w Stumilowym Lesie w domku na drzewie mieszka i fajny z niego koleszka.
Pulchniutki, pluszowy łakomczuszek,ma duży żółty brzuszek.
Słodziutkim miodem się ciągle zajada i do pszczelich uli cichutko się skrada.
Obsesję na punkcie miodu ma Kubuś, w swej spiżarni gromadząc przysmaki, ciągle swą włochatą łapką po nie sięgając i umiaru w tej kwestii nie znając.

Z przyjaciół Kubusia najbardziej lubimy prosiaczka- skromnego, różowego zwierzaczka. Jest on Kubusia najlepszym przyjacielem i zabaw towarzyszem.Prosiaczek przez niewielki wzrost jest bardzo bojaźliwy. Boi się wszystkiego, lecz najbardziej tego co jest od niego większe. Prosiaczek ma wielkie serce i za to go kochamy;)

Kubuś Puchatek jest ulubieńcem mojej córki, która zawsze woła: "Mamo, przeczytaj mi Kubusia proooooszę...". Na widok jej czarniutkich oczek nie jestem w stanie odmówić. Gdy jesteśmy też w sklepie zawsze patrzy za Kubusiem. Książeczki, pluszaki, zabawki z jego wizerunkiem zajmują cały jej pokój i nadal jest jej mało :)

____kubus.gif

#13 OFFLINE   mariab

mariab

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 13:33

Kubuś Puchatek kojarzy mi się nie tylko z pluszowym misiem, mieszkającym w domku na drzewie i zajadającego się miodem, lecz także z moim siostrzeńcem o imieniu Kubuś.
Kubuś często nas odwiedza wraz ze swoją mamą i najlepszym kolegom mojej córki. Razem uważnie oglądają przygody Kubusia Puchatka, czytają bajeczki i rysują ulubione postacie.
Siostrzeniec nawet posiada strój Kubusia Puchatka,w którym wystąpił na szkolnym przedstawieniu wraz z moją córką, przebraną za Maleństwo. Kubuś idealnie pasował do swojej roli. Wyglądał prawie tak samo jak prawdziwy Kubuś Puchatek z wystającym brzuszkiem.

Ze zgranej paczki przyjaciół Kubusia Puchatka najbardziej lubimy Maleństwo- małego kangurka.
Maleństwo jest ruchliwym, chętnym zabaw i ciekawym świata dzieckiem. Wymyśla różne zabawy i figle, tak samo jak moje Maleństwo- córka :)
Kubu___Puchatek.jpg

#14 OFFLINE   biedronka29

biedronka29

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 13:38

Kubuś Puchatek zawsze kojarzył mi się z misiem którego brzuszek jest w stanie zapełnić ogromne ilości miodu a mimo to zawsze ma niedosyt.Kubuś Puchatek to postać bardzo przyjazna dla wszystkich swoich przyjaciół ale także ma ogromny zasób zaufania do innych napotkanych na swej drodze postaci.Podziwiam go że mimo iż zdaje sobie sprawę z tego że podjadanie miodu pszczółkom wiąże się z ryzykiem mimo to nie poddaje się i próbuje wszystkich sił by jednak zdobyć to o czym myśli nawet w snach.Nawet córka uważ że Kubuś Puchatek ma w sobie wiele odwagi.

Wszyscy jego przyjaciele są niezwykli i bardzo ze sobą związani,najbardziej podoba mi się postać prosiaczka z wielu powodów,np.mimo tego że jest najmniejszy i często bardzo się boi nawet najmniejszego szelestu czy zwykłęgo cienia ma w sobie tyle ciepła i uroczego cichego głosiku że chce się go słuchać.Lecz najbardziej podoba mi się od strony wewnętrznej,ponieważ mimo tego że bardzo jest lękliwy zawsze pomoże gdy jego przyjaciele potrzebują pomocy zawsze przezwycięża wszystkie słabości po to tylko żeby uratować potrzebującego.Jest zawsze sumienny i swoją pracę jak i też pracę dla kogoś wykonuje bardzo sumiennie.

#15 OFFLINE   MARTECZKA86

MARTECZKA86

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 13:52

PRZYGODA Z KUBUSIEM PUCHATEK I JEGO PRZYJACIÓŁMI ZACZEŁA SIĘ W DNIU NARODZIN MOJEJ CÓRECZKI NATASZKI DOSTAŁA W PREZENCIE DUŻĄ NAKLEJKĘ Z POSTACIAMI Z BAJKI KUBUS PUCHATEK I PRZYJACIELE DUŻĄ NAKLEJKĘ PROSIACZKA PRZYKLEIŁAM NAD ŁÓŻECZKO CÓRCI KUBUS I PRZYJACIELE TOWRZYSZĄ MOJEJ CÓRCI OD ZAWSZE PIĘKNIE DOPEŁNIAJĄ JEJ POKOIK GDY CÓRCIA PIERWSZY RAZ SZŁA DO ŻŁOBKA SMUTEK NA TWARZY ZAMIENIŁ SIĘ W SZEROKI RADOSNYCH USMIECH GDY CÓRCIA MOGŁA ZABRAC MASKOTKĘ PROSIACZKA ZE SOBĄ TO NIM NAJBSARDZIEJ JEST ZACHWYCONA TO JEST PIERWSZA POSTAĆ KTÓRĄ ROZPOZNAJĘ GDY OGLĄDA BAJKĘ JEST DLA NIEJ ODDANYM DELIKATNY I POCIESZNY PRZYJACIELEM Z ZAKRĘCONYM OGONKIEM . TAKA WŁASNIE JEST TEŻ MOJA CÓRCIA I DO TEGO LUBI KOLOR RÓŻOWY DOBRZE ŻE PROSIACZEJ JEST JEJ WZOREM DO NASLADOWANIA PRZYJACIELEM UCZY SIĘ DZIĘKI NIEMU POKORY WRAZLIWOŚĆI OPTYMIZMU =)

Załączone miniaturki

• prosiaczek.jpg

#16 OFFLINE   muchowa

muchowa

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 14:24

Kubuś Puchatek beczułkę miodu nam przypomina, jego brzuszek o co nieco się dopomina.
Okrągły brzuszek w kolorze miodu, na pewno pochodzi ze starego misiowego rodu.

W całym stumilowym lesie przyjaciół wiele, wybrać jednego to bardzo niewiele.
Wszyscy na sympatię zasługują naszą, nie tylko nasza ale i Waszą.
Jeśli więc wybrać jakiegoś muszę, to na Tygrysa zwariowanego się skuszę.
Brykanie jego dzieci do łez rozbawia, a pomysłami swymi i dorosłych zabawia.
Swym charakterem przypomina mi syna mego, tak samo jak tygrys rozbrykanego.

#17 OFFLINE   Paulina Dolecka

Paulina Dolecka

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 14:42

Mieszka w stumilowym lesie!
No kto? Nie wiecie!
Dam Wam podpowiedź krótką
ma buźkę pulchniutką.
Już Wiecie! Nie...
To dam Wam podpowiedzi dwie
ma czerwony kubraczek
przyjaciel jego prosiaczek.
Kocha miodzik i cukierki
łakomczuch z niego wielki!
Już Wiecie kto to jest?
To KUBUŚ PUCHATEK!
On jest THE BEST!
Kojarzy mi się z miodkiem
i małym rozsądkiem
to postać od lat znana
i przez wszystkie dzieci uwielbiana
Ja najbardziej lubię tygrysa
bo cały czas hyca
zaprasza wszystkich do zabawy
bo jest bardzo klawy
radość od niego tryska
ja lubię tego tygryska

#18 OFFLINE   malcwi92

malcwi92

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 16:01

Oddaje swoj glos na Klapouchego. Jakos najbardziej potrafilam "wyczuc" wlasnie te postac. Pesymistyczny i olewacki jednoczesnie - gdy dostanie kopa to podnosi sie z ziemi i idzie dalej, bez reakcji fizycznej czy emocjonalnej. I ten niewzruszony spokoj wmalowany w jego smutne oczy.

#19 ONLINE   Blondi21

Blondi21

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5500 Postów:
  • LokalizacjaSochaczew

Napisany 05 marzec 2012 - 16:41

Dodaj obrazekKubuś Puchatek to mały słodki miś,
Którego dzieci kochają nie od dziś.

Puchatek kojarzy mi sie z małym dzieckiem,
Które czasami bywa niegrzeczne ale także slodkie i śmieszne.

Miewa różne przygody,
I do zabawy jest zawsze gotowy.

Wydaje sie czasem głupiutki,
Ale za razem mądry i milutki.

W bajce słyszymy nie raz to jest "MIŚ O MAŁYM ROZUMKU",
Zgodze sie z tym i dopowiem jeszcze że o goracym serduszku.

Dzieci także takie bywaja,
Ale zawsze jak Puchatek radę sobie dają.

Miś ten uwielbia miodek,
Aby go zdobyć pokona każdą przeszkodę.

Kubuś jest pomocny
I przyjaciól pocieszy w mig.

Choć ma małe seduszko,
Dla przyjaciela zrobi wszystko.

Choć jest okrąglutki nie przeszkadza mu to,
Wokół niego sami przyjaciele są.

Ja najbardziej przyjaciela Puchatka,
Uwielbiam małego,słodkiego,różowego prosiaczka.Dodaj obrazek

Jest kochany i słodziutki,
I rośmiesza wszytkie buźki.

Mój synek ma na imie Kubuś
I ma przyjaciela tak jak bajkowy Kubuś.

Kocha małego różowego prosiaczka,
Chociarz to tylko pluszowa zabawka.

Dodaj obrazek

20090418310120.png]a.png

#20 OFFLINE   Pawelczyk

Pawelczyk

Bywalec

• Użytkownicy MnZ
  • PipPip
  • 22 Postów:

Napisany 05 marzec 2012 - 17:25

Z czym mi się kojarzy postac Kubusia ...........hmmmm z ogromnym głodomorkiem ,który ciągle szuka wszędzie miodku.Zrobi wszystko by pomóc przyjacielowi gdy ten w zamian da mu kubełek miodu.Jest przezabawnym głupiutkim niedźwiadkiem ,dzięki któremu mozna się pośmiac i powspominać dzieciństwo.Moim ulubionym bohaterem był i jest Tygrysek, uwielbiałam jego szalone pomysły i bawi mnie do dziś.Jest rozbrykany, usmiechnięty, odważny, uwielbia przygody ,a do tego cały czas skacze jak mój synek ,dlatego zawsze ich porównuje, że synek jest jak Tygrysek od małego ciągle skacze.Właśnie dlatego Tygrysek jest moim ulubionych bohaterem.

Also tagged with one or more of these keywords: konkurs

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników