Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piszemy,liczymy...Nauka poprzez zabawę

• Please log in to reply
15 odpowiedzi w tym wątku

#1 OFFLINE   santi

santi

Mistrz

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2105 Postów:

Napisany 23 luty 2012 - 21:49

Moja córeczka w lipcu skończy 6 lat.
Staram sie ją uczyć literek,cyferek.Ale nie tak na przymus a poprzez zabawę.

A Wy poprzez zabawę staracie się uczyć swoje przedszkolaki?
Nasza kochana Królewna i...
961lx1hpum1o3nd5.png

#2 OFFLINE   Ann

Ann

Gospodyni

• Moderatorzy
  • 10916 Postów:
  • LokalizacjaWarszawa

Napisany 23 luty 2012 - 22:56

Zdecydowanie nauka poprzez zabawę. Czyli niejako przy okazji, w trakcie zabaw przeliczanie, nazywanie, szukanie liter. W drodze zabawy literkowe, słowa na literę... itp.

JHppp2.png WD48p2.png

#3 OFFLINE   Catalabama

Catalabama

Moderator

• Użytkownicy MnZ
  • 2407 Postów:
  • LokalizacjaWa-wka

Napisany 24 luty 2012 - 00:57

Santi a w przedszkolu do tej pory nie uczyli się ani cyferek ani liter?

U nas syn sporo się uczył w przedszkolu już od 4ro latków więc w domu to tak nie ciągnęłam go, ale np wtedy bardzo lubił literki z danonków i dzięki nim szybko nauczył się alfabetu już jako trzylatek i to wszystko dzięki zabawie magnesami na lodówce, bez ciągnięcia jakoś z mojej strony.
Fajna seria bajek była też wydana chyba przez czasopismo RODZICE o ile dobrze pamiętam, z różnymi filmami edukacyjno - zabawowymi. I lubił bardzo je oglądać, były interesujące dla niego i tam też jedna z płyt była akurat o alfabecie, gdy tak widziałam, że ciągnie go nauka literek puszczałam mu ją i też pomagała bo chodził i powtarzał później to co było w filmie chwaląc się jakby sam wymyślił :D

Tak dodając od siebie, jak Filip był w pierwszej klasie, sporo graliśmy w rzutki na punkty, dzięki temu nauczył się ładnie dodawać czy nawet mnożyć bo przecież na tarczy mamy pola razy dwa czy trzy. A grając w scrabble wtedy też ćwiczył niejako nieświadomie nawet dodawanie :)

Można np kupić czy zrobić memory z jakimiś literkami (np małe i duże litery alfabetu czy z dwoma takimi samymi literkami). Jakoś kiedyś Fifi miał fazę na memory i tylko memory i memory jak miałam chwilkę wolnego czasu :)

Oj sporo jest takich gierek, gdzie można przemycić naukę :)

Sylwia - Mama dwójki szkrabów - Filipa (13 piątek VI 2003) i Majki (13 VII 2009),

#4 OFFLINE   Filodendron

Filodendron

Początkujący

• Użytkownicy MnZ
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 13 październik 2012 - 13:56

Jak pisze Catalabama nalezy wykorzystywac z dzieckiem kazde mozliwe sytuacje dajace edukacyjna korzysc. Np.
- jadac winda dac dziecku wcisnac guzik z danym numerkiem,
- czekajac w kolejce w sklepie czy w banku , spytac sie dziecka ile osob stoi przed nami-tu unikamy tez dopuszczenia dziecka do nudzenia sie dajac mu troche intelektualna aktywnosc
- rozdzielajac np. owoce mowic glosno - "daje Tobie 5 sliweczek", "oto 3 kawalki banana"
- przy zabawie samochodami, badz lalkami, pytac sie np.o liczbe samochodow w garazu, badz u starszych dzieci, ile samochodow mu zostanie gdy dolaczysz sie do zabawy i pozyczysz 3 auta. itd. itp.

Oczywiscie tu "podswiadome" zadania beda zroznicowane w zaleznosci od wieku dziecka.

To samo z literkami, uswiadomic dziecko ze na znaku stop jest napisane "STOP" , po ilus razach bedzie kojarzylo literki ze slowem.
Pokazywac dziecku przy sposobnych okazjach jak wyglada jego imie, np. gdy stoi samochod z naklejka TOMEK - pokazac dziecku - "zobacz tam jest napisane Tomek, tak jak Twoje imie."
itp. itd.
Najwazniejsze jednak to brac czynny udzial z dzieckiem w grach i zabawach umozliwiajacych utrwalanie literek i cyferek.

#5 OFFLINE   anka8661

anka8661

Ekspert

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 Postów:

Napisany 07 luty 2013 - 11:02

Córce od małego kupuję książeczki edukacyjne, bardzo chętnie je rozwiązuje ze mną lub męże i tym sposobem nauczyła się pisać czytać i liczyć. Teraz uczymy się dodawania też z pomocą książeczek, wspomnę jeszcze, że córka w sierpniu skończy 6 lat.

#6 OFFLINE   agata_233

agata_233

Pasjonat

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 29 listopad 2013 - 10:22

Santi a w przedszkolu do tej pory nie uczyli się ani cyferek ani liter?

U nas syn sporo się uczył w przedszkolu już od 4ro latków więc w domu to tak nie ciągnęłam go, ale np wtedy bardzo lubił literki z danonków i dzięki nim szybko nauczył się alfabetu już jako trzylatek i to wszystko dzięki zabawie magnesami na lodówce, bez ciągnięcia jakoś z mojej strony.
Fajna seria bajek była też wydana chyba przez czasopismo RODZICE o ile dobrze pamiętam, z różnymi filmami edukacyjno - zabawowymi. I lubił bardzo je oglądać, były interesujące dla niego i tam też jedna z płyt była akurat o alfabecie, gdy tak widziałam, że ciągnie go nauka literek puszczałam mu ją i też pomagała bo chodził i powtarzał później to co było w filmie chwaląc się jakby sam wymyślił http://mnz.pl/forum/...IR#/biggrin.png

Tak dodając od siebie, jak Filip był w pierwszej klasie, sporo graliśmy w rzutki na punkty, dzięki temu nauczył się ładnie dodawać czy nawet mnożyć bo przecież na tarczy mamy pola razy dwa czy trzy. A grając w scrabble wtedy też ćwiczył niejako nieświadomie nawet dodawanie http://mnz.pl/forum/..._DIR#/smile.png

Można np kupić czy zrobić memory z jakimiś literkami (np małe i duże litery alfabetu czy z dwoma takimi samymi literkami). Jakoś kiedyś Fifi miał fazę na memory i tylko memory i memory jak miałam chwilkę wolnego czasu http://mnz.pl/forum/..._DIR#/smile.png

Oj sporo jest takich gierek, gdzie można przemycić naukę http://mnz.pl/forum/..._DIR#/smile.png

Synek tez mial ta serie plyt ,tak ja uzytkowal ze sie strasznie zacinaja a szkoda bo mojej 8 miesiecznej coreczce by sie przydały. Nie wiecie gdzies mozna je nabyc???

Co do nauki literek u nas tez sprawdzily sie te magnesiki na lodowke:) polecam CZUCZU literki i cyferki, wogole cala seria jest swietna i pomocna juz dla dwulatkow:)

#7 OFFLINE   Catalabama

Catalabama

Moderator

• Użytkownicy MnZ
  • 2407 Postów:
  • LokalizacjaWa-wka

Napisany 30 listopad 2013 - 00:22

Agata szczerze Ci napiszę, że u nas tak poza sklepami, gdzie je widziałam i kupowałam więcej ich nie spotkałam choć może na allegro jedynie, albo na tablica.pl ... Jak pisałam u nas się świetnie sprawdziły ...

Kiedys też widziałam na jakimś stoisku w Wawie (to był chodnik w środku miasta) stolik ze starszymi wydaniami różnych gazet i tam też były te płyty i gazetki ogólnie dziecięce.... Ale najbardziej to allegro i tablica mi przychodzą na myśl :)

pozdrawiam serdecznie :)

Sylwia - Mama dwójki szkrabów - Filipa (13 piątek VI 2003) i Majki (13 VII 2009),

#8 OFFLINE   agata_233

agata_233

Pasjonat

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 01 grudzień 2013 - 10:29

Dziekuje za odp;) u nas tez sie sprawdzily u synka ale wszystkie wyrzucilam bo juz sie nie nadawały do odtwarzania :P

#9 OFFLINE   veryAnka

veryAnka

Rozmowny

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 11 marzec 2014 - 11:27

A ja znalazłam ostatnio w Moje Bambino taką książeczkę. Któraś z mam ją zna?

large_1305724362020014_a.jpg?updated_at=

#10 OFFLINE   agata_233

agata_233

Pasjonat

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 14 marzec 2014 - 12:30

mamy podobna ale z innej firmy :) są świetne. polecam też Czuczu mają właśnie taki zmywalny alfabet teraz w swojej ofercie i liczby :)

Załączone pliki

#11 OFFLINE   Megami

Megami

Bywalec

• Użytkownicy MnZ
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 31 maj 2014 - 17:56

U mnie synek ostatnio kazal sobie taki zestaw plastyczny kupić. ciągnął mnie do sklepu i wybraliśmy z Bambino taki ogrom artykułów, że zastanawiałam się co on będzie robił. A on sam od podstaw stworzył grę planszową, w ktorej właśnie się liczy i coś jak gra w "inteligensję". Fajnie to mu się udało, więc warto było. Nawet pionki zrobił z plasteliny i koralików :)

#12 OFFLINE   veryAnka

veryAnka

Rozmowny

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 31 maj 2014 - 22:17

A jak ta plastelina? Nie twarda? Ciągle nie mogę znaleźć odpowiedniej...

#13 OFFLINE   Megami

Megami

Bywalec

• Użytkownicy MnZ
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:26

Jak dla mnie te Bambino plasteliny są świetne. Moj ma 9 lat więc dla niego żadna nie będzie za twarda, ale moja siostrzenica radzi sobie świetnie a ma 4 latka. Poza tym ich produkty warto kupić i przetestować, bo już większość osób przy nich  zostaje. Ile lat ma Twoja pociecha?

#14 OFFLINE   veryAnka

veryAnka

Rozmowny

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 29 czerwiec 2014 - 00:08

W podobnym wieku. :) Aż chyba kupię tę plastelinę na spróbowanie. A ile tam jest kolorów?

#15 OFFLINE   agata_233

agata_233

Pasjonat

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 29 czerwiec 2014 - 07:36

Ja polecam jeszcze produkty colorino ( nie wszystki) kredki olowkowe zwlaszcza trojkatne jumbo ,mazaki roznego rodzaju,farby w pedzelkach i plasteline ;) ja wlasnie zakupilam mega pake 6 latkowi na urodziny sa tez fajne ksiazeczki kreatywne,farby witrazowe,do malowania twarzy i wiele innych

#16 OFFLINE   veryAnka

veryAnka

Rozmowny

• Użytkownicy MnZ
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 01 lipiec 2014 - 15:15

Szczerze mówiąc to Bambino towarzyszyły nam od samego początku. Mam do nich zaufanie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników